O Akademii

W listopadzie 2019 roku zarząd firmy Voster podpisał list intencyjny z władzami Starostwa Powiatowego w Nisku (gdzie Voster ma swoją siedzibę oraz fabryki) w celu utworzenia tzw. klas patronackich.

Celem ich utworzenia jest wsparcie uczniów z powiatu niżańskiego w procesie kształcenia. Tym samym Zapewniona zostanie współpraca szkół powiatu niżańskiego ze specjalistami z różnych dziedzin technicznych, zatrudnionych w fabrykach firmy Voster, a w szczególności zorganizowane zostaną praktyki dla uczniów w jednym z najnowocześniejszych parków maszynowych w Polsce.

- Klasa patronacka pod szyldem tak znanej na rynku firmy, jaką jest Voster, to duża szansa dla naszych uczniów. Liczymy na to, że nasza młodzież zdobędzie cenne doświadczenie i praktyczną wiedzę współpracując ze specjalistami zatrudnionymi w nowoczesnych fabrykach tej firmy, a niektórzy otworzą sobie także drogę do stabilnego zatrudnienia, bezpośrednio po zakończeniu nauki - mówił Starosta Niżański Robert Bednarz.

W chwili obecnej przygotowywane są materiały edukacyjne, a także specjalna platforma e-learningowa dla uczniów. O szczegółach będziemy informować na bieżąco na oficjalnym fanpage na Facebooku.